Vakıfbank Devlet Katkılı Konut Hesabı

Vakıfbank’a başvuru yaparak hayalinizdeki evi satın almanız artık gerçek olacak. Vakıfbank devlet katkılı olan Konut hesabı ile 16.443.56 TL’ye varan, devlet katkısını almanız mümkün. ev hayallinizi devlet katkılı konut hesabı ile gerçekleştirmelisiniz. Ev hayalinizi kolay bir şekilde gerçekleştirme imkanınızı devlet veriyor. Devlet katkılı olan konut hesabı açtırdığınız zaman, sizinde birikiminizle berber %20’sine kadar devlet katkısı alıp ev sahibi olmanın mümkündür. Konut hesabı açıp birikimlerinizi bu hesaba değerlendirmenizle beraber birikim sürenizle, tutarınız dikkate alınıp, 16,443,56 TL’ye kadar devlet katkısı alabilmeniz mümkün. bu şekilde de ilk evinizin sahibi olmanız mümkün.

Vakıfbank Devlet Katkılı Konut Hesabı

Vakıfbank Devlet Katkılı Konut Hesabı
Vakıfbank Devlet Katkılı Konut Hesabı

Ev sahibi olma hayaliniz varsa eğer birikimlerini bu şekilde değerlendirip, Vakıfbank konut hesabı açıp, gerekli koşulları sağlayıp, devlet kredisini kullanabilirsiniz. Fakat bunun içinde minimum üç sene boyunca düzenli bir şekilde birikim yapmanız gerekmektedir. Bu sürenin sonundaysa hesabınızda birikmiş olan paranın %20’sine kadar katkıyı alırsınız. Konut hesabınızı açtırmanız için en yakın Vakıfbank şubesine giderek, koşulları yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

Vakıfbank konut hesabı açıp birikimlerinizi değerlendirebilmek ve devlet katkısı alabilmek adına ilk olarak kendi adınıza bir konutunuzun olmaması gerekiyor. Eğer konut sahibiyseniz açamazsınız.

18 yaşından küçükseniz bu hesabı açabilirsiniz fakat yanınızda veli veya vasisi tarafından bir hesap açılmaktadır. Bu hesap ortak olacak şekilde açtırılamamaktadır. Bir kişi sadece tek bir konut hesabı açabilir. Konut hesabının bankaların arasında ise taşınması mümkün olmamaktadır. Eğer farklı bankalardan, fazla hesap açarsanız da bunu birleştirmeniz mümkün olmaz.

Konut hesabı açmanız için gerekli olan tüm şartları taşıyorsanız da hesabınızı açıp birikimlerinizi, ev hayalinizi kurup değerlendirmeye alabilirsiniz. Unutmamanız gerek ki konut hesabınızı maksimum 3 yıl vadeli olacak şekilde, TL cinsinden açmanız gerekmektedir. Sadece bu hesaba hesabınızın açılış zamanında bir kereye mahsus olmak ile beraber maksimum 31.674 TL yatırmanız mümkündür. Aylık olarak hesabınıza 274,06 TL veya üç aylık olacak şekilde 822,18 TL ödeme yapmanız mümkün olacaktır. Daha fazla ödeme yapamazsınız.

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski