Boyner Kurucusu Kimdir? Boyner Hakkında Bilgi

Tekstil ve konfeksiyon alanındaki faaliyetleri ile 1981 yılında ilk mağazasını açarak sektöre giriş yapan Boyner, sunmuş olduğu ürün çeşidi, hizmet kalitesi mağaza sayısı gibi etmenlerle her yıl büyümeye devam etmekte. Çok katlı mağaza kültürünü ülkemize ilk olarak getirmeyi başaran Boyner Holding, 1996 yılında hisselerini halka arz ederek büyüme ve gelişimini halk ile paylaşmayı tercih etmiştir. Geçtiğimiz yılın toplam 37 ilde 120 mağaza ile hizmet veren şirket, 4800 çalışanı ile 300,000 m2 satış alanına sahip olarak gösterilmekte. Her yıl mağazalarında ortalama 150 milyon ziyaretçi kapasitesine ulaştığını belirten şirket, giyim ve tekstil alanında kendisini lider olarak tanımlamakta.

 Boyner Hakkında Bilgi

Boyner Kurucusu Kimdir? Boyner Hakkında Bilgi
Boyner Kurucusu Kimdir? Boyner Hakkında Bilgi


İlk mağazasını 1981 yılında Bakırköy’de Çarşı tabelası ile başlatan Boyner, sırası ile Ankara ve İstanbul’un çeşitli bölgelerine şube açarak sürdürmüştür. Mağaza konseptinde büyük değişimler meydana getirmeleri o dönem içerisinde oldukça çok beğenilmiş ve mağazacılık alanına yeni bir fikir meydana getirmişti. 1990 yılına kadar küçük ölçekteki mağaza yapısına son vermiş bir anda büyük mağazalar ile ülke içerisinde bir ilke imza atmışlardır. Çarşı adı verilen mağazaların sayısı her geçen gün artmış ve büyük ilgiler ile karşılaşmıştır. 1997 yılında gerçekleştirilen düzenlemeler sonucunda Çarşı adı verilen mağazalar Boyner Smart Outlet adı verilerek daha farklı görünümler kazandırılmıştır. 1998 yılında büyüme çalışmalarına hız kazandıran Boyner, Ankara ve İstanbul içerisinde 15’e yakın mağaza açmaya başlamıştır.

Belirli bir süreden sonra şubelerle ilgilenme sorunu yaşayan şirket, Bayilik sistemine geçerek hem marka adını güçlendirmiş hem de birçok şehirde ürünlerinin daha hızlı tüketiciler ile buluşmasına olanak sağlamıştır. Trabzon, Diyarbakır, Mersin, Denizli ve Konya illerine açılan ilk bayilik şubeleri bölge halkı tarafından olumlu karşılanmış ve tek alışveriş kaynağı olarak kullanılmıştır. Alınan olumlu sonuçlardan sonra bayilik sayısını giderek artırmış ve 2016 yılında toplamda 37 ilde aktifliğini korumayı başarmıştır. Boyner, daha çok kaliteli ürünleri Outlet fiyatına sunuyor olması ile tanınmakta olup kaliteli ürünleri ucuz fiyatlarla alınabilen bir kuruluş olarak gösteriliyor. 2017 ve 2018 yılları içerisinde Bayilik sayısını artıracak olan şirket mümkün olduğunda tüm tüketicilere ulaşmak istediğini belirtmekte.

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski