Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hakkında Bilgi

Ankara ve İstanbul şehirlerinin orta noktasında olan Bolu, hem tarihi hem de coğrafi güzellikleri ile ön plana çıkan bir şehir olarak gösterilmekte. Eğitim alanında da oldukça güzel birikimlere imza atan Bolu, 1992 yılında faaliyete geçirdiği İzzet Baysal Üniversitesi ile nitelikli ve donanımlı gençlerin yetişebilmesine aracı olmakta. Üniversite ana yerleşkesi Bolu kent merkezine 8 km uzaklıkta bulunan Gölköy merkezi içerisinde kuruludur. Bununla beraber Mudurnu, Mengen ve Gerede içerisinde de yerleşkeleri içerisinde doğa ile iç içe buluşarak eğitimleri sürdürmektedir. Toplamda 7 fakülte, 5 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu, 8 araştırma merkezi, 3 enstitüye sahip olan İzzet Baysal Üniversitesi alanında uzman 900 akademik personele sahiptir.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hakkında Bilgi
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hakkında Bilgi

2016 eğitim döneminde 30,000 öğrencinin bulunduğu İzzet Baysal Üniversitesi, çağdaş eğitim modellerini öğrenciler üzerine yansıtarak oldukça başarılı dolu dönemler geçirmiştir. Üniversiteler vakıf ve devlet olmak üzere ikiye ayrılırken İzzet Baysal Üniversitesi vakıf destekli bir devlet üniversitesi olarak faaliyetini sürdürmektedir. İzzet Baysal tarafından oluşturulan vakıf, günümüzde dahi üniversite içerisinde çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştirilmesini sağlamakta. 2010 yılında başlatılan modern tesis çalışmaları sonucunda 265 milyon TL harcayan üniversite teknik ve donanım açısından öğrencilere eğitim dönemlerinde oldukça güzel vakitler ve öğrenim dolu anlar yaşatabilmekte.

Toplamda 7 fakülte bulunan üniversite içerisinde bölümlere birinci olarak yüksek puanla girebilen öğrenciler, İzzet Baysal vakfı tarafından öğrenim süreleri boyunca bursa bağlanmakta. Birçok etkinliğin düzenlendiği 1000 kişilik kongre merkezi sosyal alanlar içerisinde öğrencilere hizmet verebilmesi için özel olarak planlanmıştır. Gölköy kampusu içerisinde mini alışveriş merkezi, yiyecek ve içecek zincirlerine ait şubeler öğrenciler için eğitim dönemleri boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Konaklama açısından herhangi bir sorunla karşılaşmayan öğrenciler gerek Yurtkur’a bağlı gerekse özel kuruluşlar tarafından inşa edilen yurtlarda sorunsuz bir şekilde konaklayabilmekte.  26. Eğitim öğretim dönemini açacak üniversite, yeni gelecek öğrenciler için olanaklarını artırmaya devam etmekte olup hem yurt içi hem de yurt dışı faaliyetleri ile öğrencilerine gelişim dolu yıllar vadetmektedir.

Etiketler: Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Nerede, Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Okumak, Abant İzzet Baysal Üniversitesi İmkanları, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Puanları, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hakkında Bilgi

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski